74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022- międzynarodowe wydarzenie w polskich szkołach

30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Ten dzień to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 r. w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło sią niemal 1000 placówek! Ponieważ w Polsce jest teraz ponad 800 tysięcy dzieci z Ukrainy, to obchodzić ESSD będziemy razem z nimi.

Akademia Krokieta i Lamy (partner wydarzenia) przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach- ich kulturze, języku i geografii. Bo w ruchu już teraz rozumiemy się doskonale!

Za organizację wydarzenia w szkole odpowiedzialne były panie J.Bagińska i A. Łysiak

link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/2P5s9shWFpYwbrVp7

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content