74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

5 – go listopada obchodzimy dzień postaci z bajek.

W naszej szkole postanowiliśmy świętować już w czwartek 3 – go listopada! Z tej okazji biblioteka szkolna razem z Samorządem Uczniowskim zaprosiła do zabawy wszystkich uczniów. W tym dniu, każdy mógł przyjść do szkoły przebrany za swoją ulubioną postać z bajki. Na korytarzach mogliśmy spotkać m. in.: czarownie, wróżki, koty, myszki, piratów, super bohaterów, a nawet księżniczki i rycerzy. Dla klas I – III został zorganizowaliśmy bajkowy pochód ulicami naszego miasta, który z uśmiechem i hałasem dotarł do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam nasze przemiłe Panie Bibliotekarki opowiedziały nam o pracy i działaniach biblioteki. W czytelni rozmawialiśmy o swoim ulubionych bajkach oraz mogliśmy pochwalić się swoją wiedzą na temat postaci z popularnych bajek biorąc udział w odgadywaniu zagadek. Później mieliśmy czas na przeglądanie półek z literaturą dziecięcą, a Panie Bibliotekarki wytłumaczyły nam, jak można zostać czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po podziękowaniu Paniom za tak miłe przyjęcie wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły (także z uśmiechami i hałasem) śpiewając piosenki i machając przechodniom.

Tekst i przygotowanie imprezy: J.Gryzło

Link do zdjęć: dzień postaci z bajek

https://www.facebook.com/100057278806418/videos/1324214508405147

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content