74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci! 2018

23 listopada 2018 r. uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Niemczy wzięli udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia. 

Bajkowym bohaterem misiowego święta był Miś Uszatek.  Dzieci przyszły tego dnia ze swoimi pluszakami. Poznały  historię pluszowego misia, nauczyły się krótkiego wierszyka, obejrzały bajkę „Miś Uszatek” oraz słuchały ze zrozumieniem fragmentów książki Cz. Janczarskiego pt.:”Miś Uszatek i przyjaciele”, które czytał im niemczański poeta – pan Miłosz Wrzesiński.  Misie wzięły udział w konkursach na największego i najmniejszego oraz najgrubszego o najchudszego pluszaka z  każdej klasy, a ich właściciele otrzymali słodkie nagrody. W tym dniu było mnóstwo słodkości dla wszystkich dzieci, bo przecież misie lubią słodkie co nieco! Zostały również wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego pt. Mój przyjaciel  Miś – bajkowy bohater”.

Nauczyciel  bibliotekarz i wychowawcy klas I-III bardzo dziękują panu Miłoszowi Wrzesińskiemu za mistrzowskie czytanie i Radzie Rodziców za zasponsorowanie zakupu słodyczy.

Tekst: J.Kurak


Poniżej link ze zdjęciami:

DZień Pluszowego Misia 23.11.2018

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content