74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

14 września 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia. Uczniowie z klas Va, Vb, VIa, VIb, VIII pod opieką pań Małgorzaty Kuźniar, Grażyny Gąsiorowskiej i pana Adama Woźniaka odwiedzili Park Wiedzy zorganizowany przez studentów i wykładowców wrocławskich wyższych uczelni.

 

Zajęcia odbywały się w ramach kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach ceramicznych, plastycznych, językowych. Mogli obejrzeć ciekawe eksponaty przyrodnicze z okolic Doliny Baryczy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy eksperymentów chemicznych oraz zabawy przygotowane przez adeptów sztuki wojskowej. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali wiele doświadczeń, mieli możliwość sprawdzenia umiejętności planowania i wykonania określonych zadań. Uczestnicy warsztatów wrócili zadowoleni. Każdy uczeń mógł zabrać ze sobą wytwory własnej pracy lub otrzymać nagrodę za wykonane zadanie.

                                                                                             tekst: Małgorzata Kuźniar

 

Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

Festiwal Nauki 14.09.2019

 

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content