74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Szkolny Klub Talentów

  Witamy w zakładce dedykowanej wszystkim uczniom, którzy mają swoje pasje, zainteresowania i uzdolnienia.Rozpoczynamy prezentację uczniów naszej szkoły, którzy rozwijają swoje talenty sportowe czy też artystyczne i osiągają mniejsze lub większe sukcesy. Najważniejsze jest jednak to, że realizują swoje pasje i marzenia, uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach poza szkołą, znajdują też czas na swoje szkolne obowiązki.

       W naszej zakładce będzie można poznać Te osoby, śledzić ich sukcesy… Zapraszamy!

Uczennica kl. I SP Judyta Zaraś

Od września 2016 r. trenuje Capoeirę. Najpierw treningi odbywały się w naszej szkole, w tej chwili Judyta jeździ do Dzierżoniowa do I LO. Jej trenerem jest teraz pani Justyna Jagielnicka.

Brała udział w I Batizado 14.05.2016 r. , II Batizado 3.06.2017r. i III Batizado 2.06.2018 r. Zamiast medali i pucharów zawodnicy zdobywają sznury. Judyta zdobyła już 4 kolory sznurów:

Biało-biały sznur – kolor początkowy

Biało-żółty I stopień, żółto-żółty II stopień, biało –pomarańczowy III stopień.

 

Gratulujemy Judytce sukcesów i życzymy kolejnych!

Nikola Malinowska

Nikola Malinowska – uczennica klasy VI od  maja 2016 roku  trenuje gimnastykę artystyczną w Ząbkowicach Śląskich  w prywatnej szkole GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA GRACJA .

Brała udział   w :

– ogólnopolskim turnieju  „O  lśniąca Gwiazdę” w Gliwicach i zdobyła tam 4 miejsce,

– III ogólnopolskim Towarzyskim  Turnieju  w Gimnastyce Artystycznej Grup Rekreacyjnych Łódź 2017 zajęła tam V miejsce,

-Dolnośląskie  Dni z Akrobatyką  Sportowa i Gimnastyką  Artystyczną we  Wrocław w 2017 miejsce 15.

 

-22.04. 2018 r.  zajęła 1 miejsce w II Dolnośląskim Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Gracja Spring Cup 2018 oraz  dodatkowo otrzymała nagrodę Miss Gracji. Gratulujemy talentu i sukcesów!!!

 

Agata Wrzesińska kl. VII 


Agata od wielu lat pasjonuje się rysowaniem, najczęściej rysuje postacie bajkowe, jak również wymyślone przez siebie. W pracach swoich posługuje się akwarelą, pastelami, markerami oraz ołówkiem. Obecnie w szkole powstała galeria prac jej autorstwa.

Poza rysowaniem Agata realizuje się w recytacji wierszy. Brała udział w konkursach gminnych i powiatowych:  Historia w poezji, Poezja z uśmiechem,  XXIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Pegazik.  Wielokrotnie była ich laureatką, zajmował też miejsca II i III.

Oskar Jędrysiak kl. III G

 

.

      Niewątpliwie, wielki talent bokserski. Oskar trenuje od 2014 r. w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim, a  w   pażdzierniku ubiegłego roku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików w kategorii 40 kg. Natomiast 10. lutego bieżącego roku wywalczył Mistrzostwo Dolnego Śląska w wadze 46 kg. Są to wspaniałe sukcesy i głeboko wierzymy, że to dopiero początek. Gratulacje!

 

 

 

       

Paulina Drabik kl. VI

 

       Paulina trenuje Karate Kyokushin od września 2013 r. i ma już sporo sukcesów, o czym świdczą medale na jej szyi. Jednak największym jest zajęcie szóstego miejsca w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w listopadzie 2016 roku. Sukces ten odniosła w kategorii kata. Zdobyła również srebrny medal w kumite (lekki kontakt) w Otwartym Turnieju Powiatu Grodzkiego. Odnosiła też liczne sukcesy w Turniejach Mikołajkowych, a w lutym ubiegłego roku uczestniczyła w II Dzierżoniowskiej Gali Sportu jako nominowana w kategorii najlepszy talent sportowy. Wierzymy, że o talencie  i sukcesach Paulinki usłyszymy jeszcze wiele razy.

 

Julia Stępień  kl. VI

     Wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla elementów gimnastycznych, które potrafi wykonać Julka. To niesamowite, co Ona robi ze swoim ciałem! Julia trenuje bowiem gimnastykę artystyczną oraz kształci się w tym kierunku, a efekty są juz widoczne. Otóż w październiku ubiegłego roku Julia wygrała II Ogólnopolski Turniej w Gimnastyce Artystycznej w Łodzi. Wygrała również Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej „.  Oczywiście sukcesów było jeszcze więcej – wystarczy spojrzeć na trofea.

 

Nikodem Zalewski kl. III G.

           Nikodem, podobnie jak jego bardziej doświadczony kolega z klasy, trenuje w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim. Swoją przygodę z boksem zaczął w sierpniu ubiegłego roku, co nie przeszkodziło mu już w październiku zdobyć brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, w kategorii +76 kg. Wspaniały sukces!      W przypadku obu chłopców gratulacje należą się również ich trenerowi, Panu Piotrowi Wilczewskiemu.

 

Hubert  Czyszczoń kl. VIII b

        Od pięciu lat jest zawodnikiem Klubu Sportowego MKS – 9 Dzierżoniów – Sekcja Pływacka. Hubert trenuje każdego dnia, między innymi z ubiegłorocznymi Mistrzami Polski i startuje w wielu ogólnopolskich zawodach, na których poprawia swoje życiowe rekordy. Najbardziej lubi sprint na dystansie 50 m stylem dowolnym, czyli kraulem oraz sztafety.

Sebastian Kijkowski kl. V b

        Sebastian od trzech lat trenuje piłkę nożną w Akademii Sportowej „Orlik Łagiewniki”. Gra tam na pozycji środkowego obrońcy. Uczestniczył w wielu turniejach i meczach. Otóż przez dwa lata z rzędu razem ze swoją drużyną zajmował drugie miejsce w turnieju strefowym „Z podwórka na stadion – o puchar Tymbarku”. Zdobył też pierwsze miejsce w turnieju o puchar S.T.E P Wirki. Przez dwa kolejne sezony jego drużyna plasowała się na pierwszym miejscu w Lidze Orlika. Jak sam twierdzi, sport odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę.

 

Otylia Duraj Kl.IVb 

        Otylia to młodsza z dwóch śpiewających sióstr. Od ponad dwóch lat należy do Studia Piosenki i Tańca „Fart” w Bielawie, gdzie uczy się śpiewu. Bierze udział w różnych konkursach wokalnych, na terenie całej Polski. Jej osiągnięciami są: II – miejsce „Świat nutką malowany” w Dzierżoniowie, II miejsce na Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Legnicy oraz wyróżnienie, nominacjana Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Koninie.

19 maja 2018 r. Otylia zdobyła wyróżnienie w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2018 w Legnicy. 

Eliza Bilińska IV a i Michalina Łomnicka kl. I 

Michalina Łomnicka i Eliza Bilińska od 3 lat uczęszczają do Studia Tańca Towarzyskiego Impress w Dzierżoniowie. Brały udział w turniejach, które się odbyły m.in. w Nowej Rudzie, we Wrocławiu, w Borowej k/Wrocławia oraz w Środzie Śląskiej. W tym ostatnim turnieju dziewczęta zdobyły srebrne medale. Mają też na swoim koncie medale złote!  

 

Miło nam poinformować, że Eliza Bilińska z kl. IV a i Michalina Łomnicka z  kl. I , które trenują w Studio Tańca Impress w  Dzierżoniowie,  wzięły udział w  Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Kątach Wrocławskich, który odbywał się  27.04.2019.  Dziewczęta zajęły  tam II miejsce w kategorii wiekowej 10-11 Brąz. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

      Drodzy uczniowie, jeśli macie jakieś zainteresowania, pasje, rozwijacie się w jakiejś dziedzinie – prosimy o dostarczenie zdjęć oraz krótkiej notatki do p. Woźniaka, a dołączycie do grona naszych klubowiczów, których z kolei proszę o aktualizowanie swoich osiągnięć oraz wzbogacanie swojego profilu o materiał zdjęciowy. Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was dumni.

Skip to content