74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

OGÓLNOPOLSKA SIEĆ EDUKACYJNA

Szkoła Podstawowa w Niemczy  uzyskała dostęp do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) działającej w oparciu o technologię światłowodową, wykorzystującą łącze
o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s, co oznacza, że dane można pobierać i wysyłać
z równie wysoką prędkością. Łącze to jest przeznaczone wyłącznie na potrzeby danej szkoły, co oznacza również, że nie będzie ono obciążane przez innych użytkowników sieci.  Sieć OSE w swoim założeniu ma wykrywać i blokować szkodliwe oprogramowanie oraz znane wirusy komputerowe, chronić przed atakami sieciowymi i dostępem do nielegalnych
i potencjalnie niebezpiecznych treści. Program ten został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji z myślą o wyrównaniu szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, rozwój ich kompetencji cyfrowych, wspomaganie procesu kształcenia poprzez ułatwienie dostępu do materiałów i narzędzi znajdujących się w Internecie. Szybki Internet OSE wraz z usługami
w zakresie bezpieczeństwa jest finansowany z budżetu państwa, co oznacza, że przystępujące do programu szkoły otrzymują go bezpłatnie.  Zapewnia również bezpłatne korzystanie
z niego wszystkim nauczycielom i uczniom.

tekst: J.Prokop

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content