74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Najważniejsze informacje dla pierwszoklasistów

 • W szkole obowiązuje obuwie zmienne ( halówki, z białą podeszwą), w szatni buty zmienne są w worku ( nie zostawiamy ich na ławeczce ani pod ławeczką!). Ubieramy dziecko tak, aby mu było wygodnie. Na w-f : biała koszulka bez nadruków, ciemne szorty, skarpetki , tenisówki. Nie ubieramy dzieci w drogie ubrania. Nie dajemy dzieciom do szkoły drogich , cennych przedmiotów – telefonów, gier, smartwatch itp.
 • Uczeń potrzebuje dobrze wyposażonego piórnika, kleju, nożyczek, zeszytów w linie do polskiego i w kratkę do matematyki ZESZYTY FORMATU A4(DUŻE JAK BLOK), linijki max 20 cm. Każdy uczeń ma też codziennie zeszyt do informacji ( do kontaktu nauczyciel-rodzic) . Wycinanka, farbki plakatowe 6 kolorów, farbki akwarelowe i mała paczka plasteliny – zostają w klasie. Potrzebne będą po 1 sztuce: blok rysunkowy biały i kolorowy; blok techniczny biały i kolorowy. Dziecko powinno mieć też dwie teczki papierowe z gumką na prace plastyczne lub karty pracy. Jedna teczka zostaje w klasie, druga jest w plecaku.
 • Podręczniki do edukacji i angielskiego dziecko dostanie w szkole we wrześniu. Rodzice zakupują tylko podręczniki i ćwiczenia do religii. WSZYSTKIE PODRĘCZNIKI I ZESZYTY POWINNY BYĆ OBŁOŻONE i PODPISANE.
 • W szkole prowadzone są zbiórki : baterii, nakrętek, makulatury.
 • W szkole pielęgniarka przeprowadza fluoryzację – będzie więc potrzebna szczoteczka do zębów ( nie za twarda, bo dzieciom krwawią wtedy dziąsła).
 • Każde dziecko raz w roku szkolnym przynosi ręcznik papierowy -ustalimy to na pierwszym zebraniu.
 • W szkole obowiązuje dziennik elektroniczny librus.
 • W szkole działa Rada Rodziców – wpłaty na Radę Rodziców dokonujemy od września ( wtedy znana będzie kwota).
 • Dziecko powinno być ubezpieczone!  Można ubezpieczyć dziecko w szkole, można ubezpieczyć się prywatnie i zgłosić to wychowawcy klasy – też we wrześniu.
 • Rodzice  pracujący zapisują dziecko na świetlicę na początku września i zgłaszają to wychowawcy klasy.
 • W szkole działa płatna stołówka – na obiady zapisują rodzice i zgłaszają to wychowawcy klasy.
 • WSZYSTKIE PRZYBORY, KSIĄZKI I ZESZYTY  POWINNY BYĆ PODPISANE!
Skip to content