74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

GRATULACJE DLA PAULINY DRABIK Z KL. VI

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY PAULINIE DRABIK  (KLASA VI) ZDOBYCIA  TRZECIEGO MIEJSCA PODCZAS 33. Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w dniach 18-19 maja 2019 roku !!!

Paulina od lat trenuje w Dzierżoniowskim Klubie Sportowym KARATE KYOKUSHIN.

poniżej link do artykułu na doba.pl

https://doba.pl/ddz/artykul/paulina-drabik-trzecia-na-mistrzostwach-europy/37762/15

33 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się w dniach 18-19 maja 2019 roku. Dwa dni zawodów skupiło 730 zawodników z 29 krajów Europy i kilku krajów Azji. Sędzią głównym był shihan Katsuito Goari 7 dan, sekretarz International Karate Organization,  organizatorem Mistrzostw był Wrocławski KKK Agnieszki i Sylwestra Sypień.

Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy wśród których był sensei Tomasz Staściuk w konkurencji kata oraz sensei Krzysztof Krupa w konkurencji kumite. Tomek niestety nie zakwalifikował się do finałowej tury, Krzysztof pierwszą walkę wygrał zdobywając wazari (pół punktu), w drugiej trafił na późniejszego zwycięzcę kategorii -70 kg. Walka miała bardzo dobry przebieg i widać było dobre przygotowanie naszego zawodnika lecz pod koniec rundy podstawowej Rosjanin otrzymał wazari i Krzyśkowi nie udało się odrobić straty.

Drugiego dnia zmagali się juniorzy, był to szczęśliwszy dzień dla naszego Klubu ponieważ Paulina Drabik wywalczyła brązowy medal, co jest jej największym dotychczas sukcesem. Mniej szczęścia miał Mariusz Myślicki, który w kata nie wszedł do finałowej tury, a w kumite spotkał się już w pierwszej walce z późniejszym finalistą kategorii i przegrał przez wskazanie po dwóch minutach walki.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta Dzierżoniów, Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Gminy za wsparcie Klubu. Dziękujemy również sponsorom, rodzicom i wszystkim którzy dołożyli małą cegiełkę do sukcesu jakim było zdobycie medalu przez Paulinę. Oczywiście największe brawa należą się tej młodej zawodniczce, która oprócz talentu bardzo ciężko pracowała na ten wynik. Serdeczne gratulacje.

 tekst i zdjęcia: Klub Karate Kyokushin Dzierżoniów

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content