74 8376 179

niemczazs@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Szkoła Podstawowa w Niemczy ​
Previous
Next

Centrum Nauki Kopernik EKSPERYMENTUJ!

W dniach 15 i 16 marca 2022 r. gościliśmy w naszej szkole „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przyjazd „Naukobusa” był realizowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik
pod nazwą Nauka dla Ciebie.

W skład objazdowej wystawy wchodziły interaktywne eksponaty oraz urządzenia        i materiały, których zadaniem było zachęcenie odwiedzających do poszerzania wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym świecie.

Wystawa została odebrana przez uczniów z wielkim zaciekawieniem i radością, ponieważ mogli dotknąć każdego eksponatu oraz przeprowadzić samodzielnie doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy panu  Burmistrzowi  Jarosławowi Węgłowskiemu za pomoc  w zaproszeniu „Naukobusa”; Panom: Adamowi  Mandziejowi,  Henrykowi Brońskiemu,  Jarosławowi Barszcz oraz  Tadeuszowi  Korczyńskiemu  za rozpakowanie i złożenie eksponatów    oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie noclegów i wyżywienia dla edukatorów   z Centrum Nauki Kopernik.

tekst: I.Przybyłko

film: M. Paczkowski

Zobacz więcej

book, asia, children-1822474.jpg
Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy

Skip to content